loading
logotop2

O nás


Restaurace U Pravdů se nachází na adrese Žitná 1701/15 v Praze 1. V domě, který má dlouhou pivní tradici. Pivo se tu vařilo již v roce 1888 panem Františkem Pravdou.

Současný interiér, kterým je restaurace vybavena od přelomu tisíciletí, je připodobněn původnímu dobovému vzhledu. Většina doplňků restaurace je původních, případně historických.

Vaříme typickou českou kuchyni a pít u nás můžete tradiční česká piva, případně vybírat i z nabídky menších lokálních pivovarů.

Celková kapacita naší restaurace činí 68 míst a je členěná na 3 části. Hlavní sál, bar a salónek, s kapacitou 42, 8 a 18 hostů. V nedeštivých letních dnech je v provozu zahrádka ve vnitrobloku domu s kapacitou dalších asi 50 míst.

Navštívit nás můžete při procházce Prahou. Stačí zvolit stříbrnou naučnou turistickou trasu, jejíž značky jsou vyražené v obrubníkách a spolehlivě vás dovedou i do Žitné ulice. Jako zajímavost nad rámec turistického průvodce se můžete vyfotit u domu, kde žil světoznámý skladatel Antonín Dvořák, jelikož tento dům je rovněž v Žitné ulici přímo naproti naší restaurace U Pravdů.